Виробництво електроенергії з біомаси в Україні зростає

Нова ТЕС потужністю 3,5 МВт на деревних відходах введена в експлуатацію м. Корюківка Чернігівської області.

korukivka-1

Нова ТЕС потужністю 3,5 МВт на деревних відходах введена в експлуатацію м. Корюківка Чернігівської області. ТЕС зможе відпускати в енергомережу орієнтовно 20 млн. кВт-год «зеленої» електричної енергії. Для забезпечення станції паливом потрібно близько 30 тисяч тонн відходів деревини на рік. В основному це будуть відходи деревини, які залишаються після санітарної очистки лісів, та залишки від деревообробної промисловості. На ТЕС встановлено сучасне котельне обладнання виробництва компанії BIB COCHRAN (Великобританія) та парова турбіна німецької компанії «SIEMENS», а генератор – іспанської компанії «INDAR». ТЕС оснащена ефективною системою рукавних фільтрів Для зменшення викидів окислів азоту встановлено механізм вприскування сечовини в зону високих температур, до того ж на виході газів з топки котла, в «хвостових» газоходах, передбачено проходження димових газів через гашене вапно.

Для підприємства встановлено «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену з біомаси, що складає 364,63 коп/кВт•год без ПДВ.

Підприємство-інвестор буде щорічно сплачувати близько 12 млн. грн. у вигляді різноманітних податків та зборів до бюджету країни, частина з яких залишиться в Корюківському районі. До того ж для експлуатації та обслуговування ТЕС створено більше 70 нових робочих місць.

Це вже 6 ТЕС/ТЕЦ в Україні, що працює на біомасі. Ще три промислові ТЕЦ працюють на підприємствах «Кіровоградолія» (м. Кіровоград) – 1,7 МВт та ТОВ «АПК «Євгройл» (м. Миколаїв) – 5 МВт та ТОВ «Комбінат Каргілл» (м. Донецьк) – 2 МВт та використовують власні відходи виробництва – лушпиння соняшника. ТОВ «Смілаенергопромтранс» (м. Сміла, Черкаська обл..) – 6+2,5 МВт та ТОВ «Біогазенерго» (1 смт Іванків Київської області) – 6+12 МВт використовують деревні відходи.
1

Кілька нових масштабних проектів ТЕС на деревних та сільськогосподарських відходах знаходяться в різних стадіях реалізації в Україні.

Схожі записи