Electromagnetic Harvester – зарядка “на відстані”

Майже всюди нас оточують електромагнітні поля. Той факт, що вони непомітні неозброєному оку, зовсім не означає, що електромагнітні хвилі не можуть бути використані в якості джерела енергії. Нещодавно один студент з Німеччини створив пристрій під назвою Electromagnetic Harvester, який нібито заряджає батареї-акумулятори формату АА, використовуючи тільки електромагнітні поля від ліній електропередач, транспортних засобів та електронних гаджетів.

Денніс Зігель з Бременського університету мистецтв спроектував компактний зарядний пристрій, що дозволяє повторно використовувати частину енергії електромагнітних полів. Це може прозвучати, як банальність, тим не менш, багато дослідників вивчали дану концепцію протягом багатьох років. Основна проблема подібного механізму збору енергії полягає в тому, що кількість генерованого електрики, як правило, мізерно мало. Це може пояснити, чому зарядка одного акумулятора типу АА за допомогою Electromagnetic Harvester займає без малого цілий день.

За словами Зигеля, користуватися девайсом гранично просто. Потрібно просто тримати його поруч з якою-небудь системою, генеруючої електромагнітне поле: стільниковим телефоном, кавоваркою, приміською електричкою. Як тільки Electromagnetic Harvester потрапляє в межі дії досить сильного поля, спалахує червоний світлодіодний індикатор. Крім того, LED-індикатор вказує, що почався процес зарядки. Примітно, що на тильній стороні Electromagnetic Harvester розміщений магніт, що дозволяє прикріпити його поблизу джерела ЕМП. Він може заряджати батареї за допомогою полів статичної електрики, що виникає, наприклад, коли людина гладить своє домашнє тварина. Зігель були розроблені дві різні версії Electromagnetic Harvester: одна для частот нижче 100 Гц (як в електричній мережі) і одна для частот вище 100 Гц (наприклад, Bluetooth, WLAN і радіомережа).

Але не думайте, що вже скоро ми перестанемо заряджати свої електротехнічні пристроїв через звичайні розетки. Нехай ця технологія і може використовуватися для зарядки дуже малопотужних пристроїв, таких як бездротові датчики або RFID-теги, але ми дуже скептично ставимося до її практичного застосування у рамках більш великої споживчої електроніки. На даному етапі на зарядку смартфон або планшета за допомогою Electromagnetic Harvester підуть тижні.

Схожі записи