В Японії планують бездротове постачання сонячної енергії з космосу

Зовсім недавно в Японії пройшли вдалі випробування системи бездротової передачі електроенергії. Ціль таких випробувань, як кажуть японські науковці, відправляти сонячну енергію із космосу на землю!

Японські науковці з дослідницького центру JAXA провели вдале випробування передачі енергії бездротовим способом на відстань в 55 метрів. Як вважають дослідники, це перший крок на шляху до отримання сонячної енергії з космосу для її застосування на Землі.

Але поки що мова йде про успішну передачу всього 1,8 кіловат енергії (достатньо для того, щоб, наприклад, живити електричний чайник) за допомогою мікрохвиль й чітко націленого передавача.

Розробники відзначають, що використовувати в якості джерела живлення космічну енергію Сонця, в порівнянні з сонячною енергією з атмосфери Землі, дуже вигідно: вона завжди доступна в потрібній кількості, незалежно від погодних умов і часу доби.

Космічна сонячна енергія вже давно успішно використовується. А ось ідея поставки з космічного простору цієї невичерпної енергії на нашу планету довгий час сприймалася, як щось із розряду наукової фантастики.

earthsun_energygo_1

Японці припускають, що отримуватимуть енергію зірки через мікрохвильові супутники-передавачі, віддалені від Землі на 36 000 км і оснащені панелями й антенами для збору сонячної енергії. Проте в теорії все простіше, ніж на практиці. Впровадження технології в реальність, можливо, зажадає десятиліть, років 30, а то й більше. Поки ж потрібно придумати, як відправляти настільки масивні конструкції в космос, як їх монтувати і підтримувати в робочому стані.

Розробки в цьому напрямі велися американськими дослідниками в 1960-ті, а японське міністерство промисловості початок спонсорувати місцеві розробки з 2009 року. Перш за все, японці стурбовані вирішенням проблеми нестачі енергоресурсів в їхній країні, адже імпорт палива в Японію досягає величезних обсягів, особливо з тих пір, як припинилося використання ядерної енергії після катастрофи у Фукусімі в 2011 році.

Схожі записи